"Niemiecki dla polskich opiekunek" dlaczego warto mieć w biblioteczce? | NIEMIECKI W OPIECE

Szukaj na blogu

kwietnia 06, 2018

"Niemiecki dla polskich opiekunek" dlaczego warto mieć w biblioteczce?

Niemiecki w opiece - "Niemiecki dla polskich opiekunek" dlaczego warto mieć w biblioteczce?
Drodzy Czytelnicy, sami na pewno zauważyliście, że w ostatnich kilku latach pojawiło się co najmniej kilka książek dla polskich opiekunek. Zamawiając książki do Księgarni Opiekuna nie zawsze mam możliwość je wcześniej obejrzeć. Tym razem, do zamówienia pozycji, przekonał mnie fakt, że wydawnictwo Langenscheidt jest mi od dawna bardzo dobrze znane. Na co dzień na moim biurku stoją dwa słowniki "Deutsch als Fremdsprache" tego właśnie wydawnictwa, a na regałach mogę doszukać się co najmniej kilku innych książek ze słynną liteką "L".

Jakiś czas temu dotarła do mnie książka "Deutsch für polnische Pflegekräfte. Niemiecki dla polskich opiekunek."  I jak to już czasem u mnie bywa (może nie tylko u mnie?;) otwieram przesyłkę i się dziwię.. Sama nie wiem dlaczego wyobrażałam sobie, że to będzie książka w formacie A5 (wielkości zeszytu), a okazuje się, że książeczka jest wielkości połowy zeszytu..  na dodatek na tylnej okładce wkradły się literówki w tłumaczeniu polskim.. Takie rzeczy się zdarzają, nawet w najlepszych wydawnictwach. Na szczęście błędów wewnątrz nie znalazłam i  jestem również bardzo pozytywnie zaskoczona okładką, która została wykonana z elastycznego tworzywa, co moim zdaniem jest bardzo praktyczne. Posiadam trzy książki z Langenscheidta właśnie w takiej oprawie i wierzcie mi są nie do zdarcia!

Bardzo fajny jest podrozdział: Psychologia i Zmiany typowe dla wieku starczego. Wskazówki językowe - prosto, jasno i na temat, tak samo jak zresztą Wymowa.

Książka ma 256 stron, jest kolorowa i bardzo czytelna. TUTAJ możecie zapoznać się ze spisem treści oraz zobaczyć przykładowe strony. Każdy podrozdział zawiera rozmówki oraz dodatkowo, na żółtym tle, słownictwo niezbędne w danym temacie. Na ostatnich stronach umieszczony został skorowidz, a wcześniej słowniczek oraz dodatek gramatyczny (odmiana najważniejszych czasowników w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym).

Książeczkę, dzięki swoim niewielkim rozmiarom możemy spokojnie zabrać w torbę podręczną na wyjazd do pracy :)

Szczerze polecam,
Beata

6 komentarzy:

 1. Jestem zainteresiwana kupnem ksiazki,mam pytanie ksiazka bedzie mi zaslana na Slowacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Pani Wando, oczywiście wyślę Pani książkę. Proszę jednak wejść na stronę: https://ksiegarniaopiekuna.pl/kontakt i w formularzu kontaktowym, który się Pani wyświetli, proszę wpisać adres swojego maila, a w treści; jaką książkę Pani potrzebuje (+ ewentualnie inne tytuły, które Pani zamawia). W odpowiedzi zwrotnej podam dokładny koszt przesyłki (ok 30 zł) i pozostałe dane do przelewu. Jeśli Pani woli może Pani złożyć zamówienie bezpośrednio na maila: biuro@ksiegarniaopiekuna.pl
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Zamówilam książkę Niemiecki dla polskich opiekunek

   Usuń
  3. :) Mam nadzieję, że będzie przydatna. Proszę o info, jak książka dotrze. Jestem ciekawa, bo pierwszy raz wysyłałam na Słowację.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Zamówiłam i na dniach już będę mogła z niej korzystać,,,,

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swój komentarz - dzięki niemu będę pewna, że nie piszę tylko dla siebie :)

Spodobała Ci się ta strona?

Zostaw proszę komentarz - będzie to dla mnie mobilizacja do dalszej pracy i najlepsze podziękowanie :)

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z polityką prywatności.

Dziękuję za odwiedziny!
Copyright © 2016 NIEMIECKI W OPIECE , Blogger