Niemiecki w opiece - poleca "Jak opiekować się seniorami w Niemczech i nie zwariować" | NIEMIECKI W OPIECE

Szukaj na blogu

kwietnia 07, 2016

Niemiecki w opiece - poleca "Jak opiekować się seniorami w Niemczech i nie zwariować"

Niemiecki w opiece - Księgarnia Opiekuna poleca "Jak opiekować się seniorami w Niemczech i nie zwariować"

Drodzy Opiekunowie i Opiekunki osób starszych,
dzisiaj pragnę zaprezentować Wam drugą książkę, którą szczerze Wam polecam i która, moim zdaniem, powinna się znaleźć w biblioteczce każdego opiekuna. Nosi ona tytuł: "Jak opiekować się seniorami w Niemczech i nie zwariować".

Zacznę od tego, że jak wczoraj wzięłam do ręki tę niezbyt obszerną książkę to się trochę przestraszyłam.
Zamówiłam ją , trochę w ciemno i nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Jak zobaczyłam, że jest to broszurka, zawierająca 70 stron, to mina zrzedła mi jeszcze bardziej. Ponieważ jednak sama po sobie wiem, że i na kilkudziesięciu stronach można naprawdę sporo wiedzy przekazać, postanowiłam dać szansę tej książeczce i po prostu ją przeczytać - inaczej nie dowiem się czy zamówiłam wartościową książkę do naszej księgarni.


Wieczorem, po wykąpaniu synka, po lekcjach niemieckiego przez Skype z p.Aldonką (serdecznie pozdrawiam :) i po odpisaniu na Wasze wiadomości zabrałam się do czytania. Do godziny 24 książka była dosłownie pochłonięta przeze mnie :)

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Osoby, które pisały tę książkę muszą być wspaniałymi opiekunkami. Być może nie były nimi zawsze.. być może również uczyły się tak jak my, jak sprostać różnym wymogom osób starszych i ich rodzin, jak nie denerwować się na podopiecznych i nie odpowiadać na złość i agresję tym samym, jak dzielić się ciepłem, miłością, energią z "babcią" czy "dziadkiem", jak zarażać ich na nowo radością życia. Nie zrobimy tego kochani, jeśli w nas nie będzie tego wszechogarniającego ciepła i miłości do drugiego człowieka. O tym piszą autorki. Piszą również o ciemnych stronach pracy opiekuna, ale nie jest to głównym tematem książki.

Na ostatnich 20-stu stronach znajdziecie słowniczek niezbędny w pracy opiekuna/ opiekunki osób starszych (komplementy, pytania ogólne, przykładowa rozmowa rano po przebudzeniu, rozmowa przy stole, przykładowa rozmowa podczas spaceru, rozmowa z lekarzem, polecenia, rozmowa z krewnymi, rozmowa przed snem, przykładowa rozmowa o sobie - pytania i odpowiedzi, kierunki).

Cena rynkowa/na okładce 35 zł

OPIS Z OKŁADKI KSIĄŻKI:

Książka ta jest adresowana nie tylko do osób, które pracują już ze starszymi ludźmi, ale także do tych, które chcą wyjechać do Niemiec. Gwarantujemy, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, jeśli tylko pragnie zmiany w swoim życiu. Ponadto słownictwo zamieszczone na końcu książki ułatwi Państwu w znacznym stopniu komunikację ze swoimi podopiecznymi.

Jeśli chcesz pomóc innym, o zacznij od siebie, pomóż najpierw sobie. Jeżeli w twoim sercu nie ma spokoju, to żaden człowiek nie będzie się dobrze czuł w twojej obecności. Zanim przyjdziesz do innej osoby, to sprawdź, co tak naprawdę masz w swoim sercu. Co czujesz do innych osób?

"Pewien bogaty człowiek podarował biedakowi kosz wypełniony śmieciami. Biedny człowiek przyjął ten prezent. Przyszedł do domu, wyrzucił śmieci, wyczyścił kosz i włożył do niego piękne kwiaty. Następnego dnia poszedł do swojego darczyńcy i oddał mu kosz z powrotem. Bogaty człowiek zdziwił się bardzo i zapytał biednego, dlaczego ten daruje mu te piękne kwiaty w koszu? Na to ten tak odpowiedział: >>Każdy daruje to, co ma w sercu...<<"

A co Ty podarujesz osobie, która jest obok Ciebie? Mamy nadzieję, że ta książka pomoże Państwu w wykonywaniu tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy opiekuna osób starszych.Szczerze polecam!
Beata 

2 komentarze:

  1. Witam a jak można zakupić ta książkę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Elżbieto już można tutaj zamawiać:) https://ksiegarniaopiekuna.pl/jak-opiekowac-sie-seniorami-w-niemczech-i-nie-zwariowac

      Usuń

Zostaw swój komentarz - dzięki niemu będę pewna, że nie piszę tylko dla siebie :)

Spodobała Ci się ta strona?

Zostaw proszę komentarz - będzie to dla mnie mobilizacja do dalszej pracy i najlepsze podziękowanie :)

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z polityką prywatności.

Dziękuję za odwiedziny!
Copyright © 2016 NIEMIECKI W OPIECE , Blogger