NIEMIECKI W OPIECE poleca "Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych" | NIEMIECKI W OPIECE

Szukaj na blogu

stycznia 29, 2016

NIEMIECKI W OPIECE poleca "Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych"

Niemiecki w opiece - Księgarnia Opiekuna poleca "Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych"
Drodzy Czytelnicy, dzisiaj chcę opowiedzieć Wam o książce, która, jak sam tytuł mówi, jest 'niezbędnikiem językowym' w pracy opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych. Jest to książka, która powinna się znaleźć w biblioteczce każdego, a szczególnie początkującego, opiekuna.

Zamawiając ten tytuł  nie wiedziałam tak naprawdę do końca czego się po nim spodziewać. Ale wiedziałam, że spokojnie mogę go zamówić w ciemno, ponieważ autorka - Ewa Maria Rostek, napisała co najmniej kilkanaście książek do nauki języka niemieckiego, a z kilku z nich korzystałam jeszcze w trakcie szkoły średniej i na studiach. "Niemiecki niezbędnik językowy" powstał w oparciu o relacje osób pracujących w Niemczech w opiece, co widać już po zapoznaniu się z kilkoma pierwszymi stronami.

Cała konstrukcja książki jest dobrze przemyślana i bardzo czytelna. To co najbardziej mi się w niej podoba, to dobór słownictwa i tematy, które naprawdę dotyczą naszej pracy - pracy opiekunów.

Książka zawiera 24 rozdziały i kilkadziesiąt podrozdziałów. W wielu z nich znajdziecie dużo ciekawych informacji i ciekawostek dotyczących kultury i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych oraz słowniczki, zawierające najważniejsze słownictwo związane z danym tematem. Na lewych stronach - parzystych, znajdziecie gotowe zdania i wyrażenia w języku niemieckim, natomiast na stronach nieparzystych tłumaczenie polskie. Ucząc się gotowych wyrażeń i zdań w języku niemieckim, próbujecie tworzyć własne zdania a dzięki temu tak naprawdę dużo szybciej się uczycie. Książka ta jest niezbędna osobom, które nie porozumiewają się płynnie w języku niemieckim oraz mają przed sobą jeden z pierwszych wyjazdów. W sytuacji kryzysowej, kiedy np. podopieczna czy ktoś inny nie będzie nas rozumiał, możemy po prostu pokazać gotowe zdanie w języku niemieckim. Powinniście jednak wiedzieć, że słownictwo i wyrażenia zawarte w "Niezbędniku.." są na poziomie A2-B1. Autorka założyła, że podstawy, takie jak wymowa czy podstawowe zasady gramatyki, już przyswoiliście. Zdań jest naprawdę dużo i dotyczą zdecydowanej większości sytuacji, które mogą przytrafić się w pracy opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych. Szczerze polecam.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda wnętrze książki: spis treści i przykładowe strony.

SPIS TREŚCI.PDF
Pielęgnacja ciała str.50-51
O jedzeniu str.58-59
Zdrowie i choroba str.152-153

Niemiecki w opiece - KSIĘGARNIA OPIEKUNA "Angielski niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych"

Dla osób, które uczą się języka angielskiego i być może myślą o wyjeździe do Anglii do pracy w charakterze opiekuna, polecam również książkę Wydawnictwa WAGROS pt. "Angielski niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych." Taki sam czytelny układ oraz prawdziwe tematy z życia opiekunów, zachęcają do nauki i sprawią, że uczymy się naprawdę tego, co w naszej pracy niezbędne.


Pozdrawiam,
Beata

6 komentarzy:

 1. Dziękuję Pani,że dzieli się Pani swoją wiedzą i poświęca swój czas między innymi dla mnie.Ja dopiero przymierzam się do pracy opiekunki i śledzę strony poświęcone tej pracy.Brak mi doświadczenia w opiece i boję się podjąć to ryzyko bez przygotowania medycznego. Mimo tego chciałabym zamówić książkę ,,Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych...
  Mam już swoje lata i nie mam konta na Alegro ,czy mogę to zrobić za pośrednictwem Pani.Pozdrawiam serdecznie .Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Pani Małgosiu :)
   Na tyle ile mi wiedza i czas wolny pozwalają, staram się udostępniać informacje innym opiekunkom i opiekunom. Ja też jak zaczynałam ponad 10 lat temu, to się bałam i byłam dużo młodsza od Pani, więc moje doświadczenie w opiece było minimalne.. Wyjechałam, żeby zarobić na studia. Ale szczerze powiedziawszy myślę, że mimo tego, iż pomocy do nauki (języka czy też zawodu) praktycznie nie było (wielka szkoda), to wielkim szczęściem jest, że nie było również różnych dziwnych stron i for internetowych, gdzie aż kipi od "strasznych opowieści" związanych z wyjazdami do opieki, które nawet często się nie wydarzyły. To bardzo odstrasza i przeraża osoby, które chciałyby wyjechać. Trzeba się po prostu dobrze przygotować i bardzo pozytywnie nastawić, a Pani jest na dobrej drodze :) Oczywiście książkę może Pani zamówić bezpośrednio ode mnie, będzie nawet 5% taniej. Proszę tylko napisać do mnie maila na: niemieckiwopiece@gmail.com , a ja Pani odpiszę i podam dane do przelewu. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Pani Beatko dziękuję za lekcje są super. Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, dziękuję :)
   Zapraszam w odwiedziny do Księgarni Opiekuna!
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swój komentarz - dzięki niemu będę pewna, że nie piszę tylko dla siebie :)

Spodobała Ci się ta strona?

Zostaw proszę komentarz - będzie to dla mnie mobilizacja do dalszej pracy i najlepsze podziękowanie :)

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z polityką prywatności.

Dziękuję za odwiedziny!
Copyright © 2016 NIEMIECKI W OPIECE , Blogger